youtube
twitter
facebook

התוכניות שלנו לשנת 2012

בתוכניות העבודה. ים המלח (הגדל)

שנת 2011 הייתה רצופה בהישגים חשובים ל'אדם טבע ודין' ולסביבה בישראל. כל פעילותנו בשנה זו התאפשרה הודות לכם/ן – ציבור החברים/ות והתורמים/ות שלנו. השנים הבאות צופנות לנו אתגרים לא מבוטלים בתחום הסביבה, הבריאות ושיפור איכות החיים בישראל ולשם כך אנו זקוקים להמשך תמיכתכם/ן.

הצטרפו לקמפיין גיוס הכספים שלנו והרימו תרומה, על מנת שנוכל להמשיך ולפעול למען ההגנה על החופים, השטחים הפתוחים ולמען איכות המים והאוויר שאנו נושמים. לקראת שנת 2012 אנו מבקשים את תמיכתם/ן,  להמשך פעילותינו בתחומים נוספים:

כימיקלים ובריאות הציבור
מהם מדבירי המזיקים הנפוצים ביותר בשימוש בחקלאות בישראל ומהי השפעתם על בריאות הציבור ומשאבי הטבע? האם אמצעי הבטיחות הקיימים, אכן מגנים עלינו מפני חשיפה למדבירי מזיקים? אדם טבע ודין מפתחת תוכנית חדשה להערכת הפיקוח על מדבירים בישראל. אנו נפעל על מנת לקדם מערכת רגולטיבית שתגן על בריאות הציבור, תוך שמירה על איזון אקולוגי.

מתחילים מהקרקע
הלחץ הציבורי הגדל על הממשלה לספק יותר ויותר פתרונות דיור, מחייב אותנו יותר מתמיד לאמץ את חוק "שיקום קרקעות מזוהמות" לפני שמתחילים בבניית שכונות חדשות.

המשרד להגנת הסביבה כבר אימץ את הצעת חוק שיקום קרקעות מזוהמות- פרי יזמה של  אדם טבע ודין, שעתידה לעבור קריאה נוספת במושב הכנסת הנוכחי. נכון להיום, עתידים לקום במתחם תע"ש רמת השרון 23,000 יחידות דיור, ולמעלה ממיליון מטר מרובע לתעסוקה. התוכניות במתחם זה -ששימש במשך עשרות שנים את התעשייה הצבאית- מקודמות מבלי שבוצע סקר קרקע מקיף, הבוחן את רמת הזיהום הקרקע, את מוקדי הזיהום ופעולות נוספות. אדם טבע ודין, פועלת מול הרשויות במטרה לקדם סקר קרקע מקיף לשם תכנון ראשוני של המתחם ולמען הבטחת בריאות הציבור העתיד להתגורר בו.

משמר החופים
אם יש דבר שמאחד את כולנו, זו האהבה לחוף הים. חוק שמירת הסביבה החופית משנת 2004 מאפשר לכל אדם ליהנות מחופי ישראל והים. אבל, כאן לא נסתיימה פעילותינו בתחום החופים, משום שהחוק איננו מתייחס לתוכניות פיתוח ישנות שכבר אושרו לפני שנים רבות. בחודשים האחרונים עזרנו לעצור פרויקטים של פיתוח ובנייה שתוכננו בחופי פלמחים ובצת. ועדיין, מתוכננים פרויקטים נוספים המאיימים לגזול את פיסות החוף שלנו. לקראת שנת 2012 צוות משמר החופים של 'אדם טבע ודין'  זקוק למימון נוסף כדי להקדיש זמן רב יותר לשינוי החוק ולשכנוע הרשויות לשמור על החופים.

מצילים את ים המלח
ים המלח הוא אחד מאוצרות הטבע המרהיבים והייחודים בישראל. לצד זאת, ים המלח מצוי במצב של דרדור מתמשך ומהיר, לנוכח ירידת מפלס מי הים באגן הצפוני והפעילות  התעשייתית בדרומו. אדם טבע ודין יזמה ונסחה את החוק ל'שיקום והגנת ים המלח'  שהוגש לאחרונה לממשלה. החוק מחייב את הממשלה להכין תוכנית שיקום ולקבוע מגבלות שימנעו הדרדרות נוספת של ים המלח.

שיפור בטיפול בשפכים
הרפורמות של העשור האחרון בתחומי המים והביוב ברשויות המקומיות, הערימו קשיים חדשים בפני רשויות מוחלשות וקטנות, המתקשות לגייס מימון ממשלתי לשם הקמת מערכות ביוב מודרניות. אדם טבע ודין פועלת על מנת לשנות את מערכת החקיקה בעניין זה ולאפשר לישובים מוחלשים ומעוטי יכולת להצטרף לתאגידי ביוב אזוריים, המספקים שירותי תברואה נאותים.  בקרוב תוגש בנושא הצעת חוק לכנסת.

רק אויר נקי
אדם טבע ודין כיוזמת של 'חוק אוויר נקי' בישראל 2008, ממשיכה ללוות חוק זה, עד יישומו המלא והיעיל.  בשנה זו  נטלנו חלק בתכנית הלאומית להפחתת זיהום האוויר ובקביעת התקנות הראשונות במסגרת חוק זה. צוות פרויקט אוויר נקי עוקב אחר איכות האוויר בישראל ואחר הסיכונים לבריאות הציבור כתוצאה מזיהום האוויר. 'אדם טבע ודין' הינו הארגון המוביל מבחינה מדעית ומשפטית בין ארגוני הסביבה הפועלים בתחום איכות האוויר. בשל כך, אנו משמשים כמקור העיקרי ליידע מדעי ולהנחיות משפטיות לארגוני סביבה ארציים ומקומיים השותפים לפעילות בתחום איכות האוויר.

המוקד הירוק
"התפקיד המרכזי שלנו הוא לעזור לתושבים שנתקלים במפגעים סביבתיים באזור מגוריהם",   אומרים יונתן ניסנהויז, דניאלה זגמן (סטודנטים למשפטים) ויעל שטופלמן (מתמחה), כולם עובדים במוקד הירוק של 'אדם טבע ודין'. "כמשפטנים לעתיד, אנו פוגשים מדי יום תושבים מתוסכלים ופעילים מקומיים, המבקשים לדעת כיצד להיאבק במפגעים סביבתיים באזור מגוריהם או כיצד להציל את פיסת החוף או הפארק הנמצאים בסכנת בנייה, זהו חלק חשוב בתהליך הלמידה וההכשרה שלנו. אנו גם מבינים עד כמה חשוב שהציבור יהיה שותף בתהליכי קבלת החלטות הנוגעים למקום מגוריו ולאיכות חייו.

עבור לתוכן העמוד

דוחות כספיים 2018

https://www.dropbox.com/sh/sbjjmvg3fpp1ctc/AACh0Zu9k9KZ4bDmjmNOVYKka?dl=0

 

 

אחסון אתרים - Hosted by sPD.co.il