שמים סוף לתשלום בחוף
youtube
twitter
facebook

'אדם טבע ודין' לוועדה המחוזית: אסור להרחיב את בתי הזיקוק בחיפה

'אדם טבע ודין' הגישה את התנגדותה לוועדה המחוזית בנוגע לתוכנית הרחבת בתי הזיקוק באזור מפרץ חיפה. תוכנית הרחבה מעניקה בפועל למפעלים זכויות בניה מופלגות ללא כל פירוט ובכך היא חוטאת למטרתה המקורית – מתווה להסדרת פעילות המפעלים הכוללת הצבת מגבלות סביבתיות .

"אישור התוכנית להרחבה משמעותית של בתי זיקוק מסכנת את הסביבה ובריאות התושבים במקום", אומר עו"ד עמית ברכה מנכ"ל אדם טבע ודין'.

למה אנו מתנגדים?

החלת התכנית על המצב הקיים בלבד והפרדה בין הכשרה סטטוטורית בדיעבד של מתחם בזן הקיים לתכנון עתידי. כלומר: על התכנית לחול על המבנים והמפעלים הקיימים בלבד, לבחון ולאשר את פעילותם הקיימת ולהציב את התנאים התכנוניים והסביבתיים על מנת להבטיח שהפעילות במתחם בזן מתבצעת באופן חוקי.

♦ הצורך בתכנון על סמך תכניות מפורטות וקונרקטיות- עפ"י התכנית הנדונה, שתהיה בתוקף ל-20 שנה, שטח מתחם בז"ן יורחב, ככל הנראה, פי 4, ללא פירוט נוסף, וזאת כשמדובר באזור רגיש במיוחד הצמוד למגורים ולאזורי תעסוקה, ותושביו סובלים זמן מה מזיהום אוויר חמור, בין היתר בשל המפגעים הסביבתיים.

 

♦ העדר תשתית עובדתית מספקת - אין בתכנית מידע מספק בנוגע למהו השטח הבנוי הקיים ומהו השטח הבנוי המתוכנן, מהם אותם מתקנים או מבנים המתוכננים, מקום הימצאותם וכיוצא בזה. בנוסף, חסרים הוראות, לוחות זמנים והתניות אשר יסדירו את התכנון הקיים, המפגעים הסביבתיים ושיקומם. מעבר לכך, התכנית מסתמכת על תסקיר השפעה על הסביבה חסר ומיושן שהנחיותיו גובשו בשנת 2004 והתסקיר עצמו נערך בשנים 2007 – 2008.

שיקום נחל הקישון - על אף זיהום נחל הקישון וחוק המים, התכנית הנדונה מעניקה אישור לאותם מפעלים להמשיך ולהזרים את קולחי התעשייה לנחל הקישון. אנו –כמובן- מתנגדים לאפשר הזרמת קולחים לנחל הקישון במסגרת תכנית זו ובכלל.

  עקרונות מנחים לטיפול בזיהום במפרץ חיפה

כתבות נוספות

כולנו חברים- להצטרפות
svivatinew
דפי מידע (גוונים תכלת וכתום)
עבור לתוכן העמוד

דוחות כספיים 2018

https://www.dropbox.com/sh/sbjjmvg3fpp1ctc/AACh0Zu9k9KZ4bDmjmNOVYKka?dl=0

 

 

אחסון אתרים - Hosted by sPD.co.il